Ал-Наср му закажа лекарски преглед на Роналдо, до отворањето на преодниот рок 

Кристијано Роналдо е блиску до преселба во Ал Наср. Клубот веќе одреди датум за медицински прегледи на играчот, објавија некои британски медиуми.

Исто така, резервирано е сместување за Португалецот и неговата придружба.

Саудијците се надеваат дека ќе ги решат сите формалности до отворањето на зимскиот преоден рок. Се известува дека општите услови на договорот се веќе договорени, а сега зборот останува кај самиот играч – тој мора да одлучи дали ќе го потпише договорот.

Беше објавено дека договорот на напаѓачот со саудискиот клуб ќе се пресметува до 2025 година, а неговите приходи ќе изнесуваат 200 милиони евра годишно.

Да потсетиме дека 37-годишниот фудбалер е во статус на слободен играч по раскинувањето на договорот со Манчестер јунајтед.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons