Започна испораката на вакцината на Фајзер во САД и Европа: Американ ерлајнс користи 6,8 тони сув мраз за ефикасен транспорт на вакцините!

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ вчера започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во магацините во САД

Read more

Државниот врв тврди дека црвените линии на јазикот и идентитетот нема да бидат погазени

Црвените линии се исцртани. Договор со Бугарија да, но не на сметка на обележјата на македонскиот национален идентитет. Преговарачкиот став

Read more

Блек Фрајдеј во Македонија: Дали редиците од пред моловите ќе направат нови гужви пред Ковид центрите?

Дали попустите се поважни од мерките за зачувување на здравјето? Среде пандемија со над 1000 новозаразени со корона вирус и

Read more

Радев: Согласност за Македонија откако ќе се признаат историските факти и искорени омразата

Бугарија треба да даде согласност за почеток на преговорите за Северна Македонија, откако ќе се признаат објективните историски факти и

Read more

Д-р Беќаровски: Кислородот е лек или отров за ковид пациентите – разликата е во дозата

Професорот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија посочува дека несоодветното давање кислород на пациентите заболени од Ковид-19 често може да предизвика

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons