Српската војска ги крена хеликоптерите МИ-35, ѓаволските кочии летаа над косовските специјалци! Руси и Белоруси на барикадите!? (видео)

Косовските медиуми тврдат дека на граничната линија на северот на Косово има двајца руски и еден белоруски државјанин, и веруваат

Read more

Вулин: Жандармеријата е подготвена, обучена, технички опремена, но што е најважно високо мотивирана да ги брани своите луѓе каде и да е потребно

Доколку Приштина сака разговори со Белград, прво треба да ги повлече единиците на Росо од северот на Косово, бидејќи Србија

Read more

Црногорската полиција за 5 минути го откри бункерот со дрога во крајслерот што 3 години го возеле македонски полицајци

Агенцијата за управување со одземен имот уште во 2018 година го дала на користење на МВР крајслерот во кој вчера

Read more

Личното обезбедување на Путин! Откриени се деталите кој може да го чува, никој на светот не поминува таков систем на обука

Единицата за лично обезбедување на рускиот претседател е најдобриот и најобучениот тим во земјата, и еден од најдобрите во светот.

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons