Инцидент во Чаир: Специјалци ги спасуваа фудбалерите на Шкендија од навивачите (Видео)

Голем инцидент на дуелот помеѓу Шкупи и Шкендија во четвртфиналето од Купот на Македонија, популарните „Шверцери” ги нападнаа гостинските фудбалери

Read more

ХИМНАТА Е СВЕТОСТ: Ракометарките со солзи во очите ја испеаја македонската химна (ВИДЕО)

Женската репрезентација на Македонија денеска го игра првиот натпревар од групната фаза на Европското првенство. Пред стартот на мечот со

Read more

РФМ ќе субвенционира 40% од износот на билетите за натпреварите на Националниот тим во Скопје на 5,7 и 9 ноември 

Би сакале да ја информираме македонската јавност дека цените на билетите за натпреварите од претстојното Ракометно првенство за жени ЕHF

Read more
Show Buttons
Hide Buttons