Протече видео од Кристијано Роналдо како ги навредува соиграчите во сооблекувалната, а само еден имаше храброст да му се спротистави (видео)

Кристијано Роналдо дефинитивно е одличен фудбалер, голем борец и победник, но понекогаш знае да биде премногу арогантен и не секогаш

Read more

БАРАЖ за СП 2022: Мундијалската виза Македонија ќе ја „вади“ против актуелниот европски шампион Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра против селекцијата на Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство во

Read more

Скандал: Медведев ограбен за време на финалниот натпревар на завршниот АТП Мастер во Торино! (фото)

Рускиот тенисер, Данил Медведев, доживеа голема непријатност во финалниот натпревар на завршниот АТП Мастер во Торино. За време на натпреварот

Read more

Видео кое разнежни многу срца: Пау Гасол игра кошарка со ќерките на Коби Брајант

Шпанскиот, сега веќе пензиониран легендарен кошаркар, Пау Гасол и прерано починатиот Коби Брајант, беа големи пријатели. Поранешните соиграчи во екипата на Лос Анџелес

Read more

Хаос во Франција! Прекинато големото дерби: Навивачите го погодија во глава фудбалерот на Марсеј, тој како покосен падна на тревата (видео)

Ова е веќе трета пауза во Франција сезонава поради дивеењето на навивачите. Дерби колото во Франција, кое се играше во

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons