Милевски ќе го наследи Ангеловски на кормилото на фудбалската репрезентација?

Благоја Милевски, досегашниот селектор на  фудбалерите  до 21 година (У21) најверојатно ќе ја предводи македонската фудбалска репрезентација, откако сегашниот селектор

Read more

Ангеловски: Ова е моја последна прес-конференција и последна активност со репрезентацијата

Изненадување не се случи и поранешниот европски првак Холандија убедливо ја совлада Македонија во Амстердам со 3-0 (1-0), во натпреварот кој ќе го паметиме како последен

Read more

Алиоски ќе има слатки маки да го одбере новиот клуб, ЦСКА Москва му нуди богат договор, има понуда и од Фенербахче

Откако Македонија ќе го заврши настапот на Европското првенство, Езгјан Алиоски ќе почне да го решава прашањето за својата иднина,

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons