Хаос на седница на Советот за безбедност на ОН, Русија побара да се отстранат симболите на Косово (ВИДЕО)

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации за Косово продолжи по краткиот прекин, настанат за одржување консултации зад затворена

Read more

Тоа што го носеше Карлеуша на нозете предизвика бура на реакции кај мажите- а жените имаат храброст да го носат само во креветот

Пејачката Јелена Карлеуша не престанува да биде во центарот на вниманието речиси на секое снимање на музичката емисија „Ѕвездите на

Read more

Марковски – Митсујуки: Кочанскиот ориз во јапонските ресторани низ Европа

Македонскиот амбасадор во Тирана, Данчо Марковски денеска во јапонската амбасада во Тирана оствари средба со неговиот колега, Такада Митсујуки. На

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons