БАРАЖ за СП 2022: Мундијалската виза Македонија ќе ја „вади“ против актуелниот европски шампион Италија

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра против селекцијата на Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство во

Read more

Сарафов: Нема осми преживеан, пронајдено е уште едно тело на дете, вкупно загинаа 45 патници

Уште едно тело е пронајдено при дополнителен преглед на автобусот со починатите државјани на Република Северна Македонија кој излета на автопатот

Read more

ДНК примероци од семејствата на загинатите денеска ќе им бидат предадени на бугарските истражители

ДНК анализите на примероците земени од семејствата на загинатите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, кои се вршат на Институтот

Read more

НИКОЈ НЕ УМРЕЛ ОД ВАКЦИНА, АМА УМРЕЛ ОД КОРОНА Епидемиологот Стојанов објасни зошто мутира коронавирусот

Освен вакцината и класичните мерки кои вклучуваат да нема собири во затворен простор, друго решение не постои. Лек за вирусот

Read more

Се поставува опрема од најновата генерација за 5Г услуги, досега покриени 11 градови

Телекомуникациската компанија Телеком денеска соопшти дека продолжува со активности за поставување 5G мрежа на целата територија на државава. Во тек

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons