Харков: Бомба падна врз луѓе додека чекаа ред за хуманитарна помош | ВИДЕО 

Бомба паднала вр луѓе кои чекале во ред пред поштата во Харков, пренесува „Гардијан“. Првиот човек на Центарот за граѓански слободи објави видео на Твитер од инцидентот што се случил додека луѓето чекале да земат хуманитарна помош. Оттаму додаваат дека локацијата на снимката е потврдена.

Претходно беше соопштено дека четири лица загинале во напад на руските сили на Харков, а тројца се повредени. Но, се чини дека не станува збор за овој напад од снимката.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons