Митревски потпиша нов двегодишен договор со Порто 

Македонскиот ракометен голман, Никола Митревски останува во Порто најмалку до 2024 година откако стави потпис на нов двегодишен договор со португалскиот клуб. 

Митревски имаше фантастична сезона во најдобриот португалски клуб, беше еден од најдобрите голмани во Лигата на шампионите, па Порто со задоволство му понуди нов договор. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons