Миовски решета во Шкотска, даде два гола за 20 минути 

8 настапи – 8 гола за Бојан Миовски во дресот на Абердин каде потпиша ова лето. 7 во домашното првенство и еден во Купот. Абердин славеше 4:1 против Килмарнок, а македонскиот центарфор стрелаше во 24-та и 45-та минута. Првиот погодок го даде од пенал.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons