БРУКА И СРАМОТА, СИН ЈА ПРЕТЕПАЛ СОПСТВЕНАТА МАЈКА: Ја удирал по главата со пиксел, страшно насилство во Белград

БЕЛГРАД – Момче М.Б. бил приведен откако брутално ја претепал мајка си Н.Б.

Според неофицијални информации, тој на 21 октомври неколку пати ја удрил мајка си со раце и со пик во пределот на главата, при што таа се здобила со повреди.

Според Протоколот склучен со Клиниката „Лаза Лазаревиќ“, осомничениот е приведен.

На предлог на Второто основно јавно обвинителство Белград, од судот е ставен на вештачење.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons