Црвен картон за македонскиот репрезентативец Тодороски 

Во само 14` минута од мечот меѓу Република Македонија и Република Бугарија на Националната арена во Скопје македонскиот репрезентативец, Тодор Тодороски доби црвен картон.

Црвениот картон следуваше откако македонскиот бек непсредно стартуваше со отворен ѓон над Петков.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons