ФОТО: Ја сликал девојката во џакузи- кога ја зумирале фотографијата ОСТАНАЛЕ ВО ШОК! 

На социјалните мрежи се шири вирална приказна во која млад човек раскажува наводна средба со дух, во моментот кога ја сликал својата девојка во базенот.

Според зборовите на мажот, тој бил на одмор во хотел во Кордоба, Аргентина и ја искористиле приликата да направат неколку фотографии таму.

По пристигнувањето дома, девојката сподели неколку слики на социјалните мрежи, а коментарот на еден од следбениците за наводниот дух во позадина ги шокираше и двајцата.

– Минатиот викенд со девојка ми отидовме во хотел во Карлос Паз. Ја фотографирав на телефон, таа ја објави фотографијата на Инстаграм, а едно момче коментираше дека „од затворениот базен излегол дух“ – рекол младиот човек.

Кога станале подобри, навистина ги виделе контурите на жената и веднаш стапиле во контакт со хотелот и им кажале што се случило.

Од хотелот им рекле дека се работи за гостин кој бил со семејството, но момчето и девојката виделе дека во моментот кога се фотографирале таму навистина немало никој.

Твитот на младиот човек набрзо стана вирален и собра илјадници различни коментари.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons