УШТЕ ЕДНА НОВА COOБРАЌАЈНА НЕCPEЌА ВО МАКЕДОНИЈА – ТРИ ЖЕНИ ВО ИСТАТА COOБРАЌАЈКА СЕ 3ДОБИЛЕ СО ПОВPEДИ 

На 20.06.2022 во 11.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат с.Желино – с.Лешок, во близина на железничката пруга во с. Ратае, тетовско,  се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Б. од с.Слатино, тетовско и патничко моторно возило „пежо“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.Б. од с. Прлубиште, тетовско. 

Во несреќата со тешки телесни пов реди се здобила Ѓ.Б., а со телесни повреди се здобиле две сопатнички во возилото „пежо“ од с.Прлубиште, констатирани во Клиничка болница Тетово. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons