СТРАОТНА ВЕСТ, ПРИСТИГНУВААТ ПРВИ СНИМКИ И ФОТОГРАФИИ: Масакр се случи вечерва во црква на Јеховини сведоци во Германија 

Најмалку шест лица загинаа вечерва во престрелка што се случи во црква во Хамбург. Според првичните информации седум лица се тешко повредени, а 18 од нив се здобиле со полесни повреди.

Кобните истрели биле испукани околу 21 часот. Според германските медиуми, крвопролевањето се случило во црквата на Јеховините сведоци на улицата Делбоге.

Сторителот или повеќе од нив побегнале од местото на злосторството. Полицијата повика да се избегнува загрозениот простор.

– Веднаш побарајте засолниште во зградите – се наведува во предупредувањето.

https://twitter.com/rear_flank/status/1633950440437043200?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1633950440437043200%7Ctwgr%5E3578540def800616c72666d38bcdea98a357e80d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https://infomax.mk/d0bdd0b0d198d0bdd0bed0b2d0b0-d0b2d0b5d181d182-d0bfd180d0b8d181d182d0b8d0b3d0bdd183d0b2d0b0d0b0d182-d0bfd180d0b2d0b8-d181d0bdd0b8d0bc/&mibextid=ncKXMA

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons