Срушен е светски рекорд на Камп Ноу 

Вечерва на Камп Ноу се играше женското класико меѓу Барселона и Реал Мадрид како дел од четвртфиналето во Лигата на шампионите. 

Камп Ноу беше полн, на мечот беа присутни 91.553 гледачи што е светски рекорд во посетеност на женски фудбалски натпревар. Бројката е неверојатна. Барселона го победи Реал Мадрид со 5-2 и со вкупни 8-3 се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons