Лукаку со бокс ја искрши клупата на Белгија, има среќа што не беше стакло (ВИДЕО) 

Ромелу Лукаку го истури бесот врз клупата на Белгија и со бокс удри во преградата, напаѓачот на Интер има среќа што не беше стакло па помина добро.

Ромелу Лукаку е трагичарот на Белгија по елиминацијата уште во групната фаза на мундијалот во Катар, напаѓачот во второто полувреме против Хрватска пропушти три добри прилики да постигне гол кој веројатно ќе значеше осминафинале.

Голгетерот на Интер по последниот свиреж падна на теренот и почна да плаче, а потоа на патот кон соблекувалната бесот го истури врз клупата на Белгија и со бокс удри во преградата, која за среќа не беше од стакло, па тој добро помина.

https://twitter.com/442oons/status/1598363013970595842?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1598363013970595842%7Ctwgr%5E6fd3485b6b9b7f8e371986b85bcb733a6d735189%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https://m.mkd.mk/sport/fudbal/lukaku-so-boks-ja-iskrshi-klupata-na-belgija-ima-srekja-shto-ne-beshe-staklo-video&mibextid=Zxz2cZ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons