ИНЦИДЕНТ НОЌЕСКА ВО СКОПЈЕ: Запален автомобилот на Артан Груби

Околу 3 часот утринава непознати лица го запалиле автомобилот на првиот вицепремиер Артан Груби, дознава весникот КОХА.

Инцидентот се случил на улицата „Струмица“, во скопската населба Чаир.

Полицијата во придружба на обвинителот излегла на местото на настанот рано изутрината и го истражува случајот.

https://fb.watch/lXoAzdliaI/?mibextid=5eVWNK

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons