Времето денеска, сончево и многу топло

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 16 до 35 степени. Во Скопје се очекува слично време со температура од 21 до 39 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons