Eрупција на „Тодор Проески“: Македонија води на полувреме против Англија!

По првите 45 минути на Арената „Тодор Проески“, Македонија има предност против Англија со голот на Енис Барди од пенал во 42. минута.

Англија имаше повеќе од играта и создаваше прилики, но без некои посериозни прилики.

Македонија како да се ослободи во завршницата од полувремето кога почнавме повеќе да ја имаме топката во наш посед. Некаде на половина од првиот дел се гледаше и ВАР по една спорна ситуација во шеснаесетникот кога погреши Хари Мегваер. Во таа ситуација не добивме пенал.

Но, се играше 42. минута кога главниот судија покажа на белата точка, а Енис Барди откако прво Пикфорд го одбрани неговиот удар успеа да ја смести топката во мрежата.

https://x.com/selcukdmrztd/status/1726699131270496667?s=20

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons