Пет лица пренесени во болница откако со „форд мондео“ излетале од патот Штип – Радовиш

Три лица се тешко повредени, а двајца полесно по излетување на автомобил „форд мондео“ од коловозот на магистралниот пат Штип-Радовиш.

Read more

Спречен шверц на марихуана од албанска на македонска страна преку Охридско Езеро

Полицијата од албанскиот град Поградец спречила шверц на марихуана од Албанија во Македонија преку Охридско Езеро. Упасени се две лица за

Read more

Возачот што беше фатен со дрога вредна 200 илјади евра, им нудел мито од 400 денари на полицајците

Албанскиот државјанин кој вчера беше фатен со голема количина дрога во камион со приколка на патот Прилеп-Градско, претходно им понудил

Read more

Траги од крв и кочење, страотна сообраќајка – две лица загинаа, седум повредени, меѓу нив има и деца

Тринасетгодишно девојче e најмладата пациентка која е хоспитализирана на Детската хирургија, поради здобиените тешки повреди од синоќешната собраќајна несреќа која

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons