„Волстрит џурнал“: Стотици сириски платеници ангажирани од Турција се распоредени во Нагорно Карабах

Стотици сириски платеници ангажирани од Турција се распоредени во зоната на конфликти во Нагорно Карабах, објави „Волстрит џурнал“, повикувајќи се

Read more

Добри вести за светот! Од 12 000 руси кои се вакцинирале со новата руска вакцина, ниту еден не е заразен со Ковид 19

Широката употреба на руската вакцина против вирусот корона „Спутник V“ може да започне на крајот на октомври или на почетокот

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons