Српската војска ги крена хеликоптерите МИ-35, ѓаволските кочии летаа над косовските специјалци! Руси и Белоруси на барикадите!? (видео)

Косовските медиуми тврдат дека на граничната линија на северот на Косово има двајца руски и еден белоруски државјанин, и веруваат

Read more

Вулин: Жандармеријата е подготвена, обучена, технички опремена, но што е најважно високо мотивирана да ги брани своите луѓе каде и да е потребно

Доколку Приштина сака разговори со Белград, прво треба да ги повлече единиците на Росо од северот на Косово, бидејќи Србија

Read more

Личното обезбедување на Путин! Откриени се деталите кој може да го чува, никој на светот не поминува таков систем на обука

Единицата за лично обезбедување на рускиот претседател е најдобриот и најобучениот тим во земјата, и еден од најдобрите во светот.

Read more

Ситуацијата на Косово е потензична отколку во претходните денови, српската војска во готовност (ФОТО+ВИДЕО)

Граѓаните незадоволни од одлуката на Приштина за замена на регистарските таблички и понатаму протестираат на северот на Косово, каје административните

Read more

Директорот на Модерна: Тестираме вакцина за нов вирус делта плус бета, но проценува дека за една година ќе биде крај

Извршниот директор на компанијата Модерна, Стефан Бансел, смета дека пандемијата на коронавирус ќе заврши за една година, имајќи предвид дека

Read more

Војската на Србија ставена во прв степен на подготвеност, министерот за одбрана ги посетува гарнизоните на границата со Косово (фото)

Српскиот министерот за одбрана Небојша Стефановиќ и началникот на Генералштабот на српската армија, генерал Милан Мојсиловиќ, беа во посета на

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons