Северна Кореја се подготвува за седмата нуклеарна проба, прва по пет години

Тестирањето на нуклеарна експлозивна направа, очигледно е подготвка на Северна Кореја за седмата нуклеарна проба, соопштија денеска јужнокорејските власти. -Не

Read more

НАЈМОЌНИТЕ ХАУБИЦИ ПРИСТИГНАА ВО КИЕВ-ПОДАРОК ​​ОД САД ЗА УКРАИНА: „Ова оружје не приближува до победата“-генералот Качур за Њујорк тајмс 

Првите примероци на моќни американски хаубици М777 пристигнаа во Украина, заедно со украински војници обучени да ги користат. 55-та артилериска

Read more

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКА СИПАНИЦА ВО СЛОВЕНИЈА: Заразениот се вратил од Канарските острови во Љубљана 

Во Словенија е потврден првиот случај на мајмунска сипаница, јавува порталот N1 Словенија. Според N1 Словенија, пациентот во понеделникот не

Read more
Show Buttons
Hide Buttons