Маж предизвикал сообраќајка па избегал, па прегазил и полицаец по што повторно избегал

Маж се дал во бегство откако направил сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“ и го напуштил местото. По добиени сознанија полицијата

Read more

Мијалков и „Алфите“ ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ – апсењето на Љубе Бошковски

Кривичниот суд во Скопје ги ослободи од обвинение екс директорот на УБК Сашо Мијалков и шестмина припадници на поранешната единица

Read more

Невладини организации бараат од УНЕСКО Охридскиот регион да стане светско наследство во опасност

Еколошкото здружение на граѓани „Фронт 21/42“ поднесе писмо до Комитетот за светско наследство, поддржано од 18 македонски и 15 албански

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons