ДНК примероци од семејствата на загинатите денеска ќе им бидат предадени на бугарските истражители

ДНК анализите на примероците земени од семејствата на загинатите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, кои се вршат на Институтот

Read more

НИКОЈ НЕ УМРЕЛ ОД ВАКЦИНА, АМА УМРЕЛ ОД КОРОНА Епидемиологот Стојанов објасни зошто мутира коронавирусот

Освен вакцината и класичните мерки кои вклучуваат да нема собири во затворен простор, друго решение не постои. Лек за вирусот

Read more

Уапсен Бугаринот кој автобуската несреќа ја нарече огнено шоу со македонска скара

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната

Read more

ОМО Илинден бара истрага од ЕУ за давањето бугарски државјанства преку фиктивни адреси

Партијата на Македонците во Бугарија, ОМО Илинден ПИРИН утринава изрази најдлабоко сочувство на блиските и пријателите на 46-те загинати македонски

Read more

Бугарски експерти се сомневаат: Причините за несреќата на автопатот Струма ќе останат тајна

Претседателот на Бугарското здружение на возачи (БОШ) Христо Радков изјави дека вчера бил во близина на македонскиот автобус кој изгоре

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons