Првачињата по општество ќе учат за почитување на повозрасните, на различностите и средината во која живеат

Материјалот за учење по општество за прво одделение е осмислен да ги задоволи интересите на денешните деца како што се

Read more

Професорот Трајковски тврди дека невакцинираните и непрележаните тешко ќе куртулат од делта сојот наесен

Професорот  Дејан Трајковски од Техничкиот Универзитет во Битола се обиде приближно да ја пресмета ефикасноста против заразување (не и против

Read more

Американската влада со остра оценка дека во Македонија владее корупција и дека владата во Скопје не се бори против оваа појава

Американскиот Стејт Департмент објави извештај за Македонија. Документот со наслов „Инвестициската клима во 2021 година“ опфаќа повеќе сфери, а меѓу

Read more

Брачен пар од Велес со примени две дози на вакцина добиле позитивен корона тест, пациентката завршила на Инфективна

Брачен пар од Велес со примени две дози на вакцина добиле позитивен корона тест, пациентката завршила на Инфективна. Пациентката првично

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons