ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ЗЕМЈАВА: Воздухот во повеќе градови во овие моменти алармантно загаден, особено во Скопје! (ФОТО)

Алармантна е состојбата со загадениот воздух низ целата земја попладнево, особено во главниот град. Во центарот на градот особено кај

Read more

Работат како да е пандемија, а трошат како да е нормално: Општините за јавни набавки лани трошеле како и во 2019 година

Базата на податоци за јавни набавки на општините на Центарот за граѓански комуникации покажува дека вкупната вредност на договорите за

Read more

Бугарија не попушта за Македонија, ЕУ не сака одвојување од Албанија

Министрите за европски работи на ЕУ до предмалку дебатираа за усвојувањето на преговарачката рамка за Македонија и Албанија, според дипломатски извори

Read more

Направија повеќе од 100 милиони евра! Кои се компании со најголеми приходи во Македонија?

Шеснаесет компании лани беа најголемите економски субјекти меѓу мноштвото фирми кои застанаа на браникот против корона кризата. Овие друштва се

Read more

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons