Јокиќ и Дончиќ се најдоа во најдобрата петорка во НБА за оваа сезона

Никола Јокиќ кој беше прогласен за МВП на сезоната очекувано е и во најдобрата петорка, а во неа е и Словенецот, Лука Дончиќ. 

Покрај Јокиќ и Дончиќ, во најдобрата петорка се и Јанис Адетокумбо, Девин Букер и Џејсон Тејтум.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons