ФОТО: Ќерка на македонски политичар уапсена за шверц на дрога на Миконос 

Инфлуeнсерка од Македонија која е ќерка на политичар е една од уапсените на грчкиот остров Миконос за продавање на кокаин и екстази, пишува „Прототема“.

Според информациите на грчкиот весник, станува збор за 21-годишна девојка.

Упасени се уште двајца македонски државјани и еден либански ди-џеј, кои полицијата ги следела веќе подолго време.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons