(Фото) Тешка сообраќајка во Скопје: Има и повредени, едно лице заврши во болница

Тешка сообраќајна несреќа утринава се случи во Скопје, едно лице е тешко повредено.

Несреќата се случила утринава околу 7 часот во близина Вето Тафталиџе, моторот марка Кавасаки се движел Центар према Карпош кога автомобил BMW му сече пат.

Несреќата се случила утринава околу 7 часот во близина Вето Тафталиџе, моторот марка Кавасаки се движел Центар према Карпош кога автомобил BMW му сече пат.

Моторот е со големи оштетувања, а едно лице е тешко повредено и веднаш пенесено со брза помош во болница.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons