ФОТО: Едно лице загина рано утрово во тешка сообраќајка во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот рано утринава се случи на патот Кичево-Гостивар кај „Тајмишка раскрсница“.

Во несреќата учествувале товарно возило „ман“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С.(56) од Гостивар и патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки.

-На местото на несреќата починал возачот на возилото „хјундаи“, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош од Кичево и се работи на утврдување на идентитетот на лицето. Со тешки телесни повреди се здобила Р.К.(42) од Скопје, сопатничка во истото возило, констатирани во Ургентниот центар во Скопје, информираат од МВР.

Увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons