ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Малолетничка итно пренесена во болница откако во неа удрило возило 

На 20.05.2022 во 13.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, во с.Босилово, патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Љ.Т.(19) од с.Секирник, струмичко, удрило во малолетен пешак од с. Босилово.

Малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons