Скопјанец пронајден починат во својот дом 

Вчера во 19.40 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во домот на подрачјето на Кисела Вода бил пронајден починат М.Т.(65) од Скопје. 

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје. 

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, при што е утврдено дека причина за смртта бил струен удар.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons