Роналдо: Ќе продолжам да играм оваа и следната сезона, а потоа ќе размислувам

Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо зборуваше за своите планови за иднината. Тој призна дека фановите го прават посреќен.

– Навивачите ме прават среќен и јас возвраќам. Ќе продолжам да играм оваа и следната сезона, а потоа ќе го погледнам своето тело и ќе размислам дали можам да продолжам или не. Напорната работа е она што ме донесе до врвот, изјави Роналдо за „ O Jogo“.

Португалецот игра за Ал-Наср од јануари 2023 година. По 12 натпревари на сите турнири, Роналд постигна 12 гола и шест асистенции.

Ал-Наср по 10 натпревари во Саудиска Арабија е на третото место со 22 бода.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons