Пронајдено безживотно тело на пруга во Хиподром

Безживотно тело е пронајдено вчера на железничка пруга во населбата Хиподром.

Според информациите од дневниот билтен на МВР, во текот на вчерашниот ден околу 14 часот е пријавено дека на железничката пруга во населба Хиподром, било пронајдено машко лице, без знаци на живот кое било удрено од воз.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а за случајот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено за обдукција, соопштија од МВР.

Увид извршиле екипи од СВР Скопје и од Железници на РСМ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons