Полицијата е на терен: Пријавени се бомби во четири училишта 

СВР Скопје информира дека околу 14.00 часот пристигнале нови пријави за бомби во скопските училишта.

„Околу 14 часот е пријавено дека на меил адреси на четири (до овој момент) училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата“, велат од полицијата.

Во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons