Полицајци кога застанале на бензиска им избегал штипјанец кој го носеле во затвор 

На 28.03.2024 околу 19.45 часот, при спровод на Р.Џ.(26) од Штип, лице лишено од слобода, од ОВР Неготино до Казнено – поправната установа Затвор Куманово, полициските службеници кои го спроведувале го запреле возилото на бензинска пумпа пред патарината во Куманово, по што Р.Џ. се дал во бегство, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons