Од полноќ ќе возиме со значително поевтини горива 

Од денеска ново намалување на цените на горивата. Бензините се намалуваат за 2 денари, а дизелот за денар и пол. Бензинот 95 ќе биде 84,5 денари, бензинот 98 – 86,5 и дизелот 86,5 денари. 

Ова го изјави Марко Бислимовски во „Студио 10“. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons