НА ВОЗИЛОТО ГО НЕМА ЗАДНИОТ ДЕЛ, МОТОРОТ Е ЦЕЛОСНО СМРСКАН: Во страшна сообраќајќа загина и 3-годишно дете со неговата мајка 

Три лица, меѓу кои и тригодишно дете загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи нешто по 12 часот на патот Ваљево-Шабац во Церовац.

Иако прво беше наведено дека во сударот учествувале три возила, според неофицијални информации на Нова.рс, до несреќата дошло при судир на Фиат и мотор Јамаха.

На лице место се уште се гледаат траги од страшната несреќа која однесе три животи. Автомобилот Фиат е уништен и практично остана без заден дел. Станува збор за автомобилот во кој биле тригодишното момче и неговата мајка, и двајцата се убиени.

Несреќата се случила околу 12 часот, а освен жртвите, едно лице е повредено. Засега не се знае кој точно е виновен за судирот, а сите околности ќе бидат утврдени по истрагата.Извор и фото: Нова.рс

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons