Макрон го гаѓале со домати (ВИДЕО)

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска посети пазар во Церги каде што го гаѓале со домати.

Тоа е негова прва посета на местото откако беше реизбран за претседател.

Но, според БФМТВ, Макрон не бил погоден.

Безбедносната служба го заштитила со чадор, по што продолжиле со прошетката.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons