Мадрид е на нозе, пристигна Мбапе! (ФОТО) 

Килијан Мбапе попладнево е забележан во Мадрид па веднаш пламнаа шпекулациите за негов трансфер во Реал.

Килијан Мбапе е целта број 1 на Реал Мадрид за следната сезона, но играчот се уште нема соопштено дали ќе се пресели на „Сантијаго Бернабеу“ или ќе продолжи во ПСЖ.

Попладнево Килијан Мбапе беше забележан во Мадрид па веднаш пламнаа шпекулациите за негов трансфер во Реал.

Напаѓачот, заедно со соиграчот Ашраф Хакими (поранешен фудбалер на Реал Мадрид) бил во познат ресторан во престолнината на Шпанија

Останува да се види каква ќе биде иднината на Килијан Мбапе, последните информации велеа дека имиџ правата, односно барањата на Флорентино Перез 50% од имиџ правата да бидат отстапи на клубот, ја кочат зделката.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons