Куршуми летаат на сите страни во Скопје, еве каде падна зрно, за малку избегната трагедија

На 04.09.2022 околу 14.50 часот во ПО Шуто Оризари, Л.Р.(30) од Скопје пријавил дека во неговиот двор на подрачје на Шуто Оризари, паднало залутано зрно од оружје. Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons