Кражба во РЕК Битола, кривична пријава против две лица

Полицијата поднесе кривична пријава против две лица поради тешка кражба во РЕК Битола.

Од МВР информираат дека кражбата се случила пред два месеца, а осомничени се 26 и 63-годишник од Битола.

„На 18 март пријавените ја скинале оградата на главниот транспортен систем во РЕК Битола и одзеле предмети во вредност од 1.268.068 денари“, велат од МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons