Земјотрес во Македонија 

Земјотрес со јачина од 2.0 степени по Рихтер попладнево во 13 часот и 51 минута беше регистриран во југо-западна Македонија.

Според информации на ЕМСЦ, епицентарот е на 11 километри источно до Ресен на длабочина од 8 километри.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons