ГОЛЕМ ПОЖАР БЕСНЕЕ НАД ЕЛЕН КАМЕН: Силниот ветар го отежнува гаснењето 

Над Елен Камен во Струга, голем пожар избувнал попладнево, над патот за Радожда, пренесува ТВ Сител.

Според информации од очевидци на местото на настанот огнот многу бргу се шири поради силниот ветер.

Како што пренесува Сител, голем е стравот кај локалните жители дека пожарот може да зафати и куќи.

Во моментов на терен работат екипи на против пожарната бригада, но како што сведочат очевидците, силниот ветер е голем проблем и веќе зафатил голем предел. Сите надлежните институции се известени за пожарот.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons