Апсења утрово во Македонија – паднаа најмалку 17 припадници на затворската полиција

Од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција информираат дека утрово имало голема акција во која се уапсени 17 затворски припадници.

Од ОЈОГОКК најавија дека наскоро ќе има повеќе детали и соопштение.

Минатата недела во затворот Идризово имаше голема полициска акција и претреси со специјалци. Тогаш беше потврдено дека се потрупани два тунели односно канали кои не се во употреба и за кои постоеле сомнежи за можно користење за бегство на затвореници.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons