Апокалиптични сцени во Белград, дел од градот во темницa, хаос на улиците, пливаат возила во вода

Силно невреме во Белград предизвика неколку дефекти во електричната мрежа, па поширокиот центар на Белград остана без струја.

Екипите за дистрибуција се на терен и ги санираат дефектите, јавува РТС.

Во околината на трансформаторската станица Богословија во Белград, гром удри три пати, предизвикувајќи дефект.

Невремето прво ги зафати Добановце, Земун, Сурчин и Нови Београд.

Силниот дожд направи реки на улиците.

РХМЗ издаде предупредување за подрачјето на Белград дека силниот циклон се движи кон Србија.

https://www.instagram.com/reel/C85RnxgI20R/?igsh=MWcyZDE5cWR1MnV0Ng==

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Show Buttons
Hide Buttons