578 лица казнети за неносење маска во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие (15/16.09.2020 година) на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 578 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons