Џенифер Лопез и Алекс Родригез го прифатија новиот интернет-предизвик (видео)

Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник – поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез го прифатија предизвикот новиот Тик-ток предизвик со менување на облеката на песната „Nonstop“ од Дрејк. Видеото стана инстант-хит којшто вирално се распространува на интернет.

Имено, снимката почнува со заводлив танц на Џеј Ло во припиен бел фустан, пред огледало, додека момчето ја снима. Алекс е во костум и со „фенси“ очила за сонце.

Во наредните неколку секунди, тие си ги заменија улогите а и облеката… Одеднаш тој е во бел фустан, а таа во машко одело и го снима.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons