Шо: Рашфорд ќе ја освои „Златната топка“

– Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Лук Шо верува дека неговиот соиграч Маркус Рашфорд има квалитети еден ден да ја освои „Златната топка“.

– Маркус се подобри многу откако се појави на сцената. Не само на теренот, туку и надвор од него. Тој созреа толку многу. Тој навистина се претвори од момче во маж. Рашфорд е пример за секого. Неговото семејство исто така придонесе да го задржат цврсто на земја. Тој е инспирација за многу млади играчи. Постојано сака да учи и да стане подобар. Понекогаш тој изгледа незапирлив, толку самоуверен. Никогаш досега не сум го видел таков. Тој секогаш бил уверен, но не на толку високо ниво, прокоментира Шо на официјалната веб-страница на клубот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons